05
08
13

Etyka blogvertisingu

W tym miejscu chciałbym wyjaśnić, na czym polegają wpisy sponsorowane, które publikuję na moich blogach.

 1. Fakt, że są sponsorowane, polega na tym, że reklamodawca płaci mi za napisanie wpisu na konkretny temat. I tylko na tym.
 2. Reklamodawca nie płaci za otrzymanie pozytywnej recenzji, tylko za zapoznanie się przeze mnie z jego produktem lub usługą i uczciwe zrecenzowanie go na łamach bloga.
 3. Staramy się jednak wraz z reklamodawcą podejść do opisywanego tematu tak, by zainteresował Czytelników (np. opisać produkt ze szczególnym uwzględnieniem jego funkcji, które najczęściej będą wykorzystywane przez Czytelników).
 4. Staram się publikować wpisy w myśl zasady 3 win, czyli win-win-win, aby korzyści odniosły wszystkie 3 strony:
  • reklamodawca otrzymuje reklamę swojego produktu, oraz jego recenzję pod kątem potrzeb moich Czytelników,
  • Czytelnicy dostają do poczytania ciekawy materiał, który może ich zainteresować,
  • ja mam ciekawy materiał na wpis, no i mam z tego jakieś pieniądze.
 5. Reklamodawca nie ma wpływu na treść opublikowanego przeze mnie materiału, poza kwestiami merytorycznymi. Otrzymuje go ode mnie przed publikacją, żeby ew. skorygować jakieś błędy, które znalazły się w moim tekście (np. pominięcie jakiejś bardzo ważnej funkcji produktu). Na tym kończy się jego wpływ na treść artykułu sponsorowanego.

A jeśli sam jesteś blogerem i chcesz wiedzieć, jak opublikować wpis sponsorowany, by na tym nie stracić, zajrzyj do tego artykułu.

Jest jeden komentarz | Autor:Krzysztof Lis |

Jest jeden komentarz do artykułu “Etyka blogvertisingu”

 1. […] firma się do mnie zgłosi). Myślę, że całkiem sprawnie opisał to Krzysztof lis we wpisie pt. etyka blogvertisingu. W starszych popularnych postach pojawiły się też linki programów partnerskich. Piszę o tym, […]

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.