29
11
07

Czy warto promować AdSense?

Przypomniałem sobie za sprawą niedawnego komentarza, że pisałem tu kiedyś czy warto promować drugi poziom w programach partnerskich. Na forum PiO był ostatnio wątek dyskusji, czy warto zachęcać ludzi do zapisywania się do AdSense.

Jestem zdania, że w ogólnym przypadku nie warto.

Polecanie Google AdSense może być naprawdę dochodowe. Za każdego wydawcę, który w ciągu pół roku zarobi 100$ dostaniesz 250$ premii. To kupa kasy i wydaje się, że łatwy zarobek. Z tego powodu wielu wydawców w AdSense obok zwykłych reklam na swojej stronie zamieszcza również przyciski do polecania AdSense.

Najgorzej, gdy umieszczają przyciski z napisem „ta strona zarabia dzięki Google AdSense”! Przecież to jest robienie samemu sobie krzywdy. Wiadomo wszem i wobec, że ludzie alergicznie reagują na reklamę. Im bardziej są świadomi, że linki na stronie są reklamą, tym rzadziej w te linki klikają. Z tego powodu wrzucenie przycisku z takim napisem jest w moim mniemaniu niemądre.

Nieco lepiej wygląda sytuacja, gdy umieszczamy inny przycisk, albo link tekstowy. Ale dlaczego napisałem, że ogólnie nie warto się tym zajmować?

Typowy czytelnik typowego bloga tematycznego zainteresowany jest tym, o czym czyta na blogu. Czyli interesuje go wędkowanie albo tuning hondy civic. On zapewne nie ma własnej strony internetowej. Jeśli nawet ją ma, raczej nie zastanawia się, jak na niej zarobić. Z tego względu nie należy on do grupy osób potencjalnie zainteresowanych uczestnictwem w programie Google AdSense.

Zawsze powtarzam, że należy odpowiednio dobierać programy partnerskie do treści tematycznego bloga. Myślę więc, że lepiej jest wykorzystać kawałek miejsca do promowania odpowiedniej książki tematycznej, zamiast wrzucać bez sensu odnośnik do programu Google AdSense.

Inaczej ma się sprawa, gdy Twój blog dotyczy np. tworzenia stron internetowych czy zarabiania w internecie. Wtedy Twój czytelnik jest lub może być potencjalnie zainteresowany AdSense i szansa na to jest spora. Wtedy miejsce to się nie marnuje.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

8 komentarzy do artykułu “Czy warto promować AdSense?”

 1. Ja już odszedłem od marzeń zarobienia na witrynie. Nie miałem dużych wymagań – spłacenie domeny.
  Z głównej strony sunąłem reklamy. Życie jest brutalne 😉

 2. To dlaczego w stopce widnieje taki button?

 3. Na głównej stronie?

 4. U mnie w stopce? Bo to witryna o tym, jak zarobić na blogu a to przecież jedna z metod.

 5. a tekst taki jak „Sprawdź jak zarabia ta strona/blog” jest dobry ? Wydaje mi się że tak bo jest tutaj nutka tajemnicy i wiele osób będzie zapewne chciało zobaczyć na czym zarabiacie.

 6. Czy dochodowe? Zarobienie 100$ w pół roku to dla mnie kosmos. Na razie mam dwie osoby jako polecone, mam nadzieję, że chociaż dychę dostanę, zobaczymy za pół roku 😉

 7. Ja nie korzystam ze skierowan Google.

  Jedyny produkt, ktory polecam to Firefox z paskiem Google. Zarobki nie sa moze oszalamiajace, ale co miesiac kilka osob sie rejestruje.

  Jednak czekam z niecierpliwoscia na kolejne produkty do polecania rozliczane w modelu CPA.

 8. Ta działalność to pic na wode, fotomontaż, uważajcie na AdSense, bo się mocno roaczarujecie, opisałem moją działalność i nich na moim blogu.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.