04
02
07

Czego nie wolno robić w AdSense?

W komentarzu pod artykułem „AdSense – reklama kontekstowa” Precelik zasugerował mi, żebym napisał czego nie może być na stronie uczestniczącej w programie AdSense.

Generalnie każdy, kto przy rejestracji w AdSense przeczyta regulamin tego programu, będzie doskonale o tym wiedział. Bądźmy szczerzy, mało kto czyta regulaminy czy teksty, które podpisuje, więc w skrócie: czego robić nie wolno:

  • umieszczać reklam w popupach i osobnych ramkach — reklama musi być tam, gdzie tekst,
  • zwracać uwagi na reklamy w szczególny sposób czy zachęcać do klikania oznaczając je np. tekstem fajne strony warte odwiedzenia,
  • umieszczać obok reklam obrazków, które mogą przyciągać uwagę gościa lub sprawiać wrażenie, że są częścią reklamy i/lub dotyczy ich reklama (np. zdjęcie trabanta w miejscu, gdzie pojawia się reklama „tani samochód”),
  • generować kliknięć niezwiązanych z rzeczywistym zainteresowaniem odwiedzających — czyli zachęcać do klikania ani klikać własnoręcznie!
  • umieszczać reklam na stronach dostępnych na hasło, do których robot Google’a nie będzie miał dostępu,
  • umieszczać reklam na stronach promujących alkohol, narkotyki i papierosy, nienawiść na tle rasowym, hazard, programy typu GPTR, sprzedających wypracowania, itp.

Wszystko to można znaleźć w Polityce programowej Google AdSense (po polsku).

Warto to przejrzeć nim zapiszesz się do tego programu.

Z mojego punktu widzenia dokuczliwe jest na przykład umieszczanie reklam na stronach w popupach lub popunderach, bo nie mogę przez to promować mojej strony w ten sposób.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

2 komentarze do artykułu “Czego nie wolno robić w AdSense?”

  1. Wszystko zrozumiałem, mam jednak pytanie. Czy strony związane z tematem gier liczbowych a dokładnie lotto zalicza się do hazardu? Prowadzę katalog i kilka blogów, czasem w katalogu zgłasza strony związane właśnie z wynikami losowań czy w ogóle w tej tematyce. Co myślisz na ten temat?

  2. @Marcin: dla bezpieczeństwa bym tam AdSense nie wstawiał.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.