26
03
08

Blog w zachodnim języku

Pisząc bloga po angielsku albo niemiecku, trafiasz na znacznie szerszy rynek reklamowy. Jeśli będziesz więc korzystać z reklamy kontekstowej, na Twoim blogu będą wyświetlać się droższe reklamy. Droższe dlatego, że jest więcej reklamodawców no i dlatego, że państwa anglojęzyczne (i Niemcy też) są od nas znacznie bardziej rozwinięte gospodarczo i tam są wyższe płace, ceny i stawki za kliknięcie.

Jeśli chcesz prowadzić bloga po angielsku albo niemiecku, musisz wyposażyć się w dobry słownik. Może będzie Ci potrzebny słownik tematyczny, np. techniczny, medyczny albo prawniczy.

No i dobrze jest nauczyć się języka angielskiego lub niemieckiego. W zależności od tego, który jest Ci potrzebny.

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

9 komentarzy do artykułu “Blog w zachodnim języku”

 1. Próbowałem kiedyś, niestety się zniechęciłem. Może szkoda. Jak na moje to słabo szło mi językowo. Na tym etapie wolę się bardziej pomęczyć z polskojęzycznym przedsięwzięciem niż siedzieć ze słownikiem. Choć nie wykluczam w przyszłości 😛

 2. Komu potrebny słownik temu potrzebny 😉 Nadal się zastanawiam czy nie rzucić wszystkiego w zakresie polskiego blogowania i zacząć po angielsku 🙂

 3. Mnie jest potrzebny… 🙂

 4. Szerszy rynek reklamowy, ale i o wiele, WIELE, wiele większa konkurencja i ilość stron na podobne tematy. Cena za klik również większa, ale równocześnie zdobycie tego klika — o wiele trudniejsze.

 5. To może najlepiej prowadzić 2 wersje językowe? 😉

 6. @Paweł – wszystko się zgadza, mam podobne spostrzeżenia.
  @Błażej – 2 wersje językowe to najprostsza metoda na bloga w obcym języku, bo przynajmniej treść masz gotową. 🙂

 7. Wystarczy przetłumaczyć treść (własnego!) bloga, przerobić troche i gotowe 🙂

 8. Też kiedyś próbowałem, ale jednak za dużo czasu na to potrzeba i wolałem zająć się czymś bardziej pożytecznym
  http://www.payperpost.com – odpowiednik Naszego http://www.krytycy.pl

 9. Obecnie prowadzę(dopiero zaczynam) blog w języku angielskim – i odnoszę wrażenie że strony o tematyce ogólnej to już stracony rynek, znacznie lepiej prezentują się specjalistyczne strony www. Wnoszące treść i oferujące konkretne korzyści użytkownikom.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.