26
02
15

Automatyczne narzędzie generujące zyski dla blogów

Wpis gościnny

Convertiser. Nigdy więcej niechcianych reklam.

Wystarczy kilka kliknięć, a moja strona internetowa stanie się ogrodem kwitnących zysków? Tak! I nie zamęczę reklamami odbiorców? Nie, bo dostaną to czego potrzebują. Co więcej, możesz zapomnieć o uciążliwych zabawach z programami partnerskimi w wielu firmach, bo Convertiser to automatyzacja monetyzacji strony w pełnym zakresie.

convertiser-widget-495

Jednak po kolei:

Twoja strona

Żeby Twoja strona stale owocowała zyskami, musisz o nią zadbać – jak o prawdziwy ogród. Czy Twoja strona internetowa jest zaprojektowana w przemyślany sposób? Jeśli nie, to koniecznie popraw ją tak, aby skoncentrować uwagę użytkownika na tym, co chcesz mu zaprezentować. Przede wszystkim – nie rozpraszaj użytkownika! Nikt nie lubi gdy w czasie przeglądania strony wyskakują mu nowe okienka, a wokół głównego tekstu, na górze, na dole, na środku, z prawej i lewej strony pokazują się co chwile banery reklam nie związanych z tematyką. To odciąga uwagę od zasadniczej treści.

Zapewne obserwujesz na swojej stronie ruch internautów. Czy zastanawiałeś się co by było, gdybyś zamiast rozliczać się za kliknięcia w modelu CPC, zaczął generować realną sprzedaż, dzięki której będziesz uzyskiwać prowizję od każdej z nich? Możesz poprzez swoje strony internetowe czerpać zyski dzięki temu, że czytelnicy klikają w wybrane linki, a potem kupują produkty u reklamodawców, do których zostali skierowani dzięki Tobie.

No dobrze, ale co jeśli te kampanie nie są tak dochodowe jak tradycyjna reklama rozliczana w CPC? Jest na to sposób – Convertiser. Dzięki niemu cały proces reklamy przyjmuje nieco inną postać jaką stosujesz do tej pory. Nie musisz zmieniać swojej strategii marketingowej o 180 stopni i rezygnować ze wszystkiego co robiłeś. Linki afiliacyjne generowane przez Convertiser współpracują z publikowaną treścią i to ona jest źródłem generowania reklam. Oznacza to, że pisząc o danym produkcie (np. iPhone 6, czy laptopie Lenovo) w treści automatycznie znajdą się linki, które odnoszą się do tego konkretnie produktu o którym piszesz. Dzięki nim czytelnik może bezpośrednio przejść do sklepu reklamodawcy i nabyć dany produkt. Ty natomiast zarabiasz niejako na pośredniczeniu w sprzedaży.

Wykorzystanie automatycznych narzędzi pozwala na odszukanie pasujących słów kluczowych w bazie zawierającej ponad milion produktów oraz konwertowanie ich na linki afiliacyjne. Narzędzia Convertisera płynnie łączą się z treścią strony wzbogacając ją np. o mini-porównywarki cenowe w formie widgeta, co poza korzyścią dla czytelnika, spowoduje wzrost sprzedaży generowanej dzięki Twojej stronie.

Skupienie na właściwej robocie

Jeśli już promujesz produkty współpracując z firmami bezpośrednio, lub przez sieci afiliacyjne, zapewne to potwierdzisz, że jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w afiliacji jest powiązanie produktów z reklamodawcami, poprzez różne programy partnerskie.

Manualne tworzenie i wstawianie linków jest żmudnym procesem, szczególnie jeśli opisujesz wiele produktów. Wyobraź sobie, że porównujesz ze sobą w treści artykułu 5 różnych produktów, ale każdy pochodzi od innego reklamodawcy, który współpracuje z inną siecią, która rozlicza się na innych zasadach i dostarcza Ci inne kody. Zamiast tworzyć kontent, zajmujesz się wklejaniem kodów, sprawdzaniem, szukaniem, wszystkim tylko nie swoimi treściami.

Convertiser współpracuje ze sklepami o największych bazach produktowych, oraz posiada stale rosnącą liczbę firm z którymi prowadzi programy partnerskie, dzięki czemu masz niemal pewność, że produkty, które opisujesz, znajdą się w tej bazie.

Aktualne oferty

Korzystając z Convertiser masz pełną kontrolę nad tym z jakimi reklamodawcami pracujesz i jakie produkty wiążą się z treścią Twoich wpisów. Ponadto masz pewność, że linki występujące na stronie zawsze będę aktualne i nigdy nie przekierujesz swojego czytelnika na nieistniejącą stronę, czy przedawnioną ofertę. Pomyśl – ustalasz strategię, piszesz artykuł, reklamujesz się przez Facebook, czy AdWords, dbasz o kontent, a potem okazuje się, że oferta jest już nieaktualna, albo zabrakło towaru. Żaden moment nie jest tak przykry, niż porażka w tej fazie prowadzenia użytkownika do konwersji.

Jak zacząć

Proces integracji jest bardzo prosty:

 1. Zarejestruj się w sieci programów partnerskich Convertiser
 2. Dodaj swoją stronę i skonfiguruj wygląd i zachowanie widgeta
 3. Wklej na stronę wygenerowany kod widgeta
 4. Zacznij zarabiać!

Sprawdź i przekonaj się, że Convertiser pomoże w monetyzacji również Twoich zasobów internetowych.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

18 komentarzy do artykułu “Automatyczne narzędzie generujące zyski dla blogów”

 1. Oferta ciekawa, ale na stronie brak jakichkolwiek szczegółów. Jakie tam są programy partnerskie, jakie są prowizje? itd.

 2. Też wczoraj właśnie na to trafiłem, a dzisiaj już o tym piszesz na blogu. Zobaczymy jak to będzie, próg minimalny to tylko 50 złotych. Jakby tak 50 codziennie wpadało to bym się tym zainteresował na poważnie, ale zobaczymy może będzie więcej 😉

 3. Porównanie strony do ogrodu też stosuję! Bardzo pomocne narzędzie 😉

 4. Świetne narzędzie. Sam używam i jestem zadowolony.

 5. Witam,

  Dziękuję za pytania!

  @Robert: Programów jest w tej chwili okolo ~40 (jednak nie wszystkie jeszcze są widoczne dla Wydawców), a stawki się mocno różnia w zależności od branży w której działa reklamodawca. Stopniowo zwiększamy ilość programów, ale tutaj chciałbym zaznaczyć, że nie przyjmujemy mniej popularne firmy. Pracujemy tylko z TOP 10 branży, bo naszym zdaniem – takie firmy mają największy potencjał w CPA.

 6. Brzmi ciekawie, gdyby programów w tej sieci byłoby dużo to faktycznie znacząco ułatwiłoby sprawę. Krzysztofie, testowałeś może to narzędzie?

 7. To narzędzie znam już od jakiegoś czasu ale dopiero ten artykuł natchnął mnie, żeby z niego korzystać 😉

 8. Bardzo fajna platforma, na pewno jest atrakcyjna tylko musi być więcej programów. A czy ktoś zna taką platformę ale na rynek angielski?

 9. Moim zdaniem, prowadzenie bloga nie przypomina ogrodu – raczej chlewnię, bo codziennie trzeba wyrzucaj gnój (spamowe komentarze) i przyglądać się swoim źródłom dochodu (czyli postom), prawie jak trzodzie. Oko gospodarza tuczy – jeśli będziemy zaglądali na swojego bloga i sami pisali teksty, wszystko będzie cacy.

 10. @Kamil ciekawa metafora 🙂

  @moneygrabbing, @Agnieszka – programów będzie dużo – już teraz prowadzimy rozmowy z wieloma reklamodawcami, także stopniowo będą się pojawiać. Nie współprcujemy, ani nie będziemy współpracować z małymi sklepami – tylko TOP 10-15 z kategorii. Z naszego doświadczenia programy partnerskie sprawdzają się przede wszystkim u liderów branży, bo są znane konsumentom, wydają znaczne budżety na swój marketing i przede wszystkim umieją sprzedawać.

 11. Tylko czy pisanie i potem umieścić link do sprzedaży to nie jest samobójstwo dla bloga. Bo co z wiarygodnością? Użytkownik może mieć wrażenie że zachwala ktoś produkt bo chce mieć prowizję z sprzedaży.

 12. @Convertiser – planujecie wejść również w branże finansową, głównie mam tu na myśli strefę pozabankową, chwilówki?

 13. @Kuba – nie, jeśli to nie spam. Jest mnóstwo przypadków kiedy takie treści są jak najbardziej odpowiednie. Prosty przykład: Pomysły na prezent na %okazja-xyz%, albo np. osobista opinia jakiegoś produktu, bądź produktów. Interesujesz się kolarstwem? Pomyśl jakie produkty, aplikacje, akcesoria itp są w zasięgu zainteresowań czytelnika. 🙂

  @Karol B, tak pożyczkowe oferty niedługo będą dostępne – dopinamy ostatnie szczegóły, trochę to zajmuje czasu.

 14. […] Piszę o tym dziś, bo ostatnio przeczytałem tu na blogu taki komentarz: […]

 15. @all

  Convertiser chętnie pozna specjalistów, którzy dołączą do zespołu Affiliate Managerów. (Praca w biurze we Wrocławiu.)

  Główne zadania należące do takiej osoby to:
  – zarządzanie programami partnerskimi prowadzonymi przez Convertiser,
  – utrzymywanie kontaktów i budowanie trwałych relacji z kluczowymi klientami i wydawcami,
  – doradztwo strategiczne z zakresu marketingu efektywnościowego i mediów online,
  – udział w organizacji eventów szkoleniowych dla Wydawców.

  Wymagania:
  – Praktyczne doświadczenie w reklamie internetowej, znajomość rynku reklamowego w Polsce i na świecie,
  – Analityczne podejście do pracy,
  – Mile widziane są certyfikaty tj. Google Analytics, Google AdWords lub podobne,
  – Doświadczenie w roli wydawcy lub reklamodawcy w programach partnerskich będzie dużym plusem,
  – Nie musisz być specem od SEO, SEM lub Email Marketingu – ale nie są Ci obce te słowa.

  W zamian za to oferujemy:
  – umowę o pracę,
  – atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe + system premiowy,
  – praca nad unikatowym produktem na rynku reklamowy efektywnościowej o zasięgu globalnym,
  – możliwość nauki w obszarze Affiliate Marketingu.

  Jeśli masz konto na GoldenLine, to można się zgłosić tu: http://www.goldenline.pl/praca/oferta/334159

  (można też wysłać pv lub skontaktować się z nami mailowo: team@convertiser.com)

 16. Hejka ! 😉 Rzadko kiedy spotyka się az tak utalentowana pod wzgledem pisarskim osobe, szczegolnie rzadko wsrod blogerow, którzy bądź co bądź, ale swoje teksty udostepniaja w sieci za darmo 🙂 Tak więc dziekuje, ze postanowiles dzielic się swoim talentem z innymi, naprawdę gromkie brawa 🙂 Szczerze pozdrawiam

  [ja też pozdrawiam — admin, który wymoderował link]

 17. @Marta 🙂 link spam detected.

 18. Właśnie udostępniliśmy dodatek do widgeta kontekstowego w Convertiser. Więcej informacji oraz przykłady zastosowania dostępne są na naszym blogu: http://blog.convertiser.pl/2015/04/nowy-widget-dla-wydawcow/

  Chętnie poznamy waszą opinię na temat tej aktualizacji 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.