07
09
09

400 wpisów – podsumowanie

Niecały tydzień temu opublikowałem czterysetny wpis na tym blogu. Nie bardzo lubię pisać podsumowania (do tej pory zrobiłem to tylko raz), ale taka okrągła okazja nie pojawi się tu prędko. Średnia liczba wpisów publikowanych w miesiącu za cały okres istnienia bloga (od stycznia 2007) wyniosła ok. 12 wpisów miesięcznie, teraz spadła ledwie do 6-8 wpisów co miesiąc. W tym tempie, kolejną setkę ubiję dopiero w ciągu roku…

Ten blog jest chyba tym, któremu poświęcam najwięcej czasu. Jest to nieco irracjonalne, bo on wcale dobrze dla mnie nie zarabia. No ale zarabianie na blogach to w pewnym stopniu moje hobby, a jak pewnie wiecie, o własnym hobby pisze się dość łatwo i przyjemnie.

Chyba mam nawet kilka pomysłów na to, jak tego bloga spieniężyć, ale do momentu ich zrealizowania pozostaną tajemnicą. 😉

No a teraz właściwe podsumowanie. Gwoli ścisłości dodam, że publikowane tu dane przedstawiają okres od czasu wykupienia dla tego bloga domeny i jego przeniesienia z BlogSpotu. Czyli gdzieś od połowy października 2007. Przez ten czas blog zanotował 148 512 wizyt (78 358 UU) i 330 964 PV.

20 najpopularniejszych wpisów

 1. Jak zarobić na blogu? Informacje dla początkujących! – spore zaskoczenie, ale w sumie cieszę się z tego. Bo to artykuł z tych, które powinny zostać (wraz z przyległościami) przeczytane przez wszystkich nowych czytelników tego bloga. Zwłaszcza tych, którzy chcieliby do mnie napisać z pytaniem.
 2. Jak zarobić duże pieniądze? – artykuł napisany w celu zajęcia prestiżowego miejsca w wynikach wyszukiwania na niezbyt prestiżowe hasło. Się udało się. Ostatecznie kupiłem zupełnie inny komputer, niż ten opisany tamże. 😉
 3. Zarobki – wykres – linkowany z każdego wpisu z cyklu raportu o moich zarobkach. Tytuł artykułu wskazuje, o co w nim chodzi.
 4. “Google AdSense…” – podręcznik zarabiania – recenzja książki o AdSense. Bardzo dobrej, IMHO. Polecam ją zawsze tym, którzy przychodzą do mnie z głupimi pytaniami dotyczącymi tego systemu reklamowego. Mnie bardzo w zarabianiu pomogła. 🙂
 5. AdSense – reklama kontekstowa – opis najpopularniejszego w Polsce systemu reklamy kontekstowej. Popularnego, bo dającego szanse sporo zarobić.
 6. 50 pomysłów na zarabiającego bloga – chyba pierwsze moje podejście do strony głównej Wykopu. Teoria „wpisy w formie list zawsze odnoszą sukcesy” w tym przypadku się nie sprawdziła. Mimo to z wpisu jestem zadowolony.
 7. Moje zarobki na blogach: grudzień 2007 – pierwszy wpis z cyklu raportu moich zarobków. Jak się okazało, początek wielkiego sukcesu — mam na myśli sam cykl, rzecz jasna. Po tym wpisie (i kilku kolejnych) dostawałem sporo komentarzy od hejtersów, którzy bluzgali mnie za to, że mało zarabiam. 🙂
 8. Złoty Program Partnerski – jeden z najpopularniejszych, ale nie najlepszych, polskich programów partnerskich. Ja z nim jestem związany od dawna, bo mam tam wydaną książkę, więc czeszę kasę również z prowizji autorskiej. Mimo to, zadowolony z niego nie jestem.
 9. Zarabianie na… postach – pierwszy z komercyjnych wpisów, które tu napisałem, reklamujący serwis krytycy.pl, który z czasem wyewoluował w Blogvertising.pl. Takich wpisów było później kilka, choć nie zarobiłem na nich zbyt wiele.
 10. Adkontekst – polski system reklamy kontekstowej – opis polskiego systemu reklamy kontekstowej.
 11. OnetKontekst – polski system reklamy kontekstowej – jak wyżej.
 12. Umieszczamy AdSense na blogu (WordPressowym) – nienajnowszy wpis o tym, jak od technicznej strony można wstawiać reklamy AdSense na WordPressa.
 13. Zarabiamy na…linkach – czyli informacja o tym, że do zarabiania na blogu wcale nie są potrzebne reklamy – a wystarczą zwykłe linki tekstowe.
 14. AdSense kontra Adkontekst – jeden z lepszych merytorycznie wpisów, które napisałem na tego bloga! To wynik porównawczego badania skuteczności systemów reklamowych Google AdSense i Adkontekst.
 15. Autogenerator wpisów do WordPressa – czyli wcielenie w życie mądrego powiedzenia, że zdrowy na umyśle unika pracy.
 16. Lepszy blog u siebie, czy u kogoś? – idealny wpis dla osób, które nie wiedzą, czy chcą założyć bloga na Blox.pl/Blogger.com czy może kupić hosting, domenę i postawić sobie WordPressa.
 17. Testowanie niszy – zapotrzebowanie – czyli jak sprawdzać, czy nowy blog będzie miał dużą konkurencję i szansę na uzyskanie dużej popularności. Że o wysokich zarobkach z AdSense nie wspomnę.
 18. Google Sitemaps – dodawanie mapy witryny – przydatne do pozycjonowani bloga.
 19. Jak w ciągu 10 miesięcy od założenia zarobiłem na blogu ponad 3000 PLN – czyli podsumowanie mojego udziału w konkursie „Od zera do milionera”.
 20. Zarabianie na blogach za pomocą PP – nagranie wykładu, który wygłosiłem na Sympozjum Uczestników Programów Partnerskich niemal równo rok temu.

10 najlepszych źródeł ruchu

Statystyki źródeł ruchu są ciekawe. Odwiedziny bezpośrednie odpowiadają aż za 16% wizyt. 39% wizyt to wejścia z wyszukiwarek, 37% to wejścia ze stron linkujących do mojego bloga. Reszta, czyli 8%, to wejścia z kanału RSS. To dość spora liczba, zważywszy na to, że zacząłem te wejścia mierzyć stosunkowo niedawno, bo pod koniec lutego br.

Poniżej lista najczęściej odsyłających mi ruch witryn.

 1. Google — czy kogoś dziwi, że jest na samym szczycie tej listy? Co ciekawe, oprócz tego, że jest najpopularniejszą wyszukiwarką, widnieje też na wysokim miejscu w rankingu witryn odsyłających.
 2. zarabianie-na-blogu.blogspot.com – czyli stara wersja tego bloga.
 3. forum.optymalizacja.com – forum, na którym udzielam bezpłatnych porad o AdSense. Dowód na to, że można się ładnie promować na branżowych forach.
 4. pp.ministrona.pl – blog precelika, który pisze głównie o programach partnerskich.
 5. blog.daszkiewicz.net – blog Damiana Daszkiewicza, który też pisze głównie o programach partnerskich.
 6. wpninja.pl – blog Szymona Skulimowskiego, który opisuje różne tajniki WordPressa.
 7. appfunds.blogspot.com – blog anonimowego autora, który opisuje swoje przejścia w walce z giełdą i zdobywaniem oszczędności.
 8. forumpp.zlotemysli.pl – forum Złotego Programu Partnerskiego.
 9. topblogger.pl – blog Łukasza Sobka, który zasadniczo pisał o blogowaniu, a ostatnio tu już nic nie pisze. 😉
 10. blog.mediafun.pl – blog Macieja Budzicha, który pisze głównie o mediach, ale na swoim blogu też zarabia. Co ciekawe, Maciej zupełnie nie zgadza się z moją koncepcją spieniężania blogów i kiedyś będziemy musieli się spotkać i nagrać tu na bloga jakąś rozmowę. 🙂

10 najpopularniejszych dziwnych fraz

 1. teksty na bloga – jako że nie udostępniam moich artykułów do przedruku, naprawdę ciekawi mnie, czemu ludzie na to hasło lądują tutaj. Inna sprawa, że nie mam pojęcia, po co ludzie w ogóle czegoś takiego szukają. Zawsze zdawało mi się, że najpierw trzeba wymyślić o czym się będzie pisać (ew. skąd się będzie brać tekst), a dopiero potem zakłada się bloga.
 2. cudowny medalik – hasło, które pojawiło się na fali popularności reklamy cudownego medalika, która pojawiała się na bardzo wielu stronach uczestniczących w Google AdSense. Artykuł, w którym się pojawiło, traktował o blokowaniu reklam z pomocą filtra reklam konkurencyjnych.
 3. co lubię – no okay, trochę piszę tu na blogu o rzeczach, które lubię. Ale czemu ktoś wpisuje właśnie takie hasło w wyszukiwarkę? Czyżby nie wiedział, co on sam (autor tego pytania) lubi?
 4. frazy – to chyba dlatego, że czasem (np. teraz) dzielę się ciekawymi frazami, które mi przyniosły wizyty na bloga.
 5. zarabiaj wideo – a zawsze zdawało mi się, że vodcastów na tym blogu jest za mało. 😉
 6. ile z 1 000 uu – na moich blogach jeden uu wart jest ok. 0,02 PLN.
 7. smutne blogi – ja rozumiem, że czerń się ludziom kojarzy ze smutkiem czy żałobą, ale co to ma wspólnego z moim blogiem?
 8. cycki cichopek – pojawiły się kilka razy w komentarzach. 😉
 9. jak zarobić pieniądze szybko – jedno jest pewne, na pewno nie poprzez blogowanie. No chyba, że przez sprzedaż bloga.
 10. jakie kwiaty na przeprosiny – to efekt artykułu o wyszukiwaniu niszy, w którym posłużyłem się przykładem z kwiatami.

Jeśli chcesz zobaczyć w ramach podsumowania jeszcze jakieś inne dane — daj znać. 🙂

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

9 komentarzy do artykułu “400 wpisów – podsumowanie”

 1. Patrzę na ten licznik rss i coraz więcej u ciebie, aby tak dalej.

  ps. Masz ci los, nawet się jeszcze na 9 miejsce załapałem, dzięki 🙂 A co do topblogger, to przecież kiedyś trzeba powiedzieć dość 😀

 2. @ „appfunds.blogspot.com – blog anonimowego autora, który opisuje swoje przejścia w walce z giełdą i zdobywaniem oszczędności.”

  Krzychu, litości 😉 . Przecież to Zbyszek Papiński piszący również na notowany.pl . No chyba, że nie śledzisz jego komentarzy tamże, to jesteś usprawiedliwiony. Jak coś to polecam – świetne dodatkowe źródło przemyśleń i pomysłów + świetne podsumowania sesji.

  Pozdrawiam,

  Marian

 3. Gratuluję i życzę kolejnych 400 postów.

  Jedna uwaga. Link do wpisu „Zarabiamy na…linkach ” nie działa 😉

 4. @Marian: rzeczywiście, komentarzy Zbyszka (znanego mi wcześniej tylko z imienia) na notowanym nie czytałem, aż tak bardzo mnie giełda nie pociąga. 🙂

  @Pyciak: jak nie działa, jak działa? ;p

 5. @”Jeśli chcesz zobaczyć w ramach podsumowania jeszcze jakieś inne dane — daj znać. ”

  To się nie godzi, blog o zarabianiu i nie ma w podsumowaniu zarobków? wstyd 🙂

 6. @Piotr: zarobki podsumowuję na bieżąco, więc uznałem, że nie ma to już sensu. 😉

 7. Dobra reklama Adtaily – „Gratulujemy Krzyśkowi 400 fajnych wpisów”. Aż miło patrzeć 🙂

 8. […] tam znalazłem, był punkt nr 7 w rankingu na 10 najpopularniejszych fraz, a dotyczył on frazy „smutne blogi”. Pozwól mi, skromnemu wymyślaczowi tekstów, podzielić się […]

 9. Bardzo dobre, a co najważniejsze pouczające podsumowanie. Rankingi – niezastąpione…

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.